Aktualności

Chiny: urośniemy o 8 procent. Oszukują?

PKB Chin wzrośnie w tym roku o 8 proc. – prognozują doradcy rządu w Pekinie. Ich zdaniem chińska gospodarka zaczyna odbijać się od kryzysowego dna. Część ekonomistów sądzi jednak, że siła Kraju Środka to zwykłe oszustwo.

Chińska gospodarka z kwartału na kwartał kręci się coraz szybciej. W pierwszych trzech miesiącach roku PKB wzrosło o 6,1 proc. rok do roku, a w trzech kolejnych już o 7,9 proc. Zdaniem wielu analityków jest to zasługa zeszłorocznego pakietu stymulacyjnego rządu w Pekinie. W chińską gospodarkę wpompowano wtedy równowartość prawie 600 mld dol. Według nich, największym motorem gospodarczego odbicia jest wyższa produkcja przemysłowa oraz przewidywany wzrost popytu wewnętrznego.

Nie wszyscy jednak zachwycają się sytuacją za Wielkim Murem. Ekonomista Marc Faber mówił pod koniec lipca w rozmowie z CNBC, że tempo wzrostu PKB w Chinach wynosi co najwyżej 2 proc. Według niego, oficjalne dane, to po prostu propaganda rządu w Pekinie .

Więcej:

http://www.tvn24.pl/12692,1613446,0,1,chiny-urosniemy-o-8-procent-oszukuja,wiadomosc.html 

Zobacz także:

Chińskie PKB zwalnia tempo

PKB Chin wzrósł o 10,4 % w pierwszym półroczu 2008

Spadek PKB Chin powiązany z sytuacją w USA  

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.