Aktualności

Chiny i USA jak dwie strony tego samego medalu

Obecny kryzys finansowy doprowadził do ostrych dyskusji na temat charakteru stosunków ekonomicznych między Chinami a Stanami Zjednoczonymi. O współpracy gospodarczej oba kraje będą rozmawiały pod koniec lipca na spotkaniu w ramach porozumienia Strategii i Dialogu Ekonomicznego (S & ED).

– Kryzys finansowy pokazały, że Chiny i Stany Zjednoczone są jak dwie strony jednego medalu – powiedział Yin Zhongli, naukowiec z instytutu badań finansowych Chińskiej Akademii Nauk Społecznych (CASS).

– Te dwa kraje są ze sobą nierozerwalne. Chiny troszczą się o amerykańską gospodarkę prawie tak samo jak sami Amerykanie – dodał Yin Zhongli.

Dowodem na silne powiązanie gospodarcze obu państw jest chińsko – amerykańskie porozumienie Strategii i Dialogu Ekonomicznego (S & ED).

Amerykański departament skarbu państwa ogłosił w zeszłym tygodniu, że pierwsze wspólne spotkanie S & ED odbędzie się w dniach 27 – 28 lipca tego roku w Waszyngtonie.

Więcej:

http://www.eksportuj.pl/artykul/pokaz/id/7182/chiny-i-usa-jak-dwie-strony-tego-samego-medalu 

Zobacz także:

USA i Chiny założą ośrodek badań nad czystą energią

Ranking 500 największych firm świata – USA tracą, Chiny zyskują

USA przeciwko chińskiemu filtrowi internetowemu

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.