Aktualności

Chiny wzywają Rosję, by chroniła interesy biznesmenów chińskich

Chiny zareagowały na doniesienia o zatrzymaniu w Moskwie około 240 obywateli ChRL apelem do Rosji o ochronę interesów chińskich biznesmenów i pracowników.

Cytowany w piątek przez dziennik "China Daily" rzecznik MSZ w Pekinie oświadczył, iż strona chińska wezwała Rosjan, by chronili interesy chińskich biznesmenów w Rosji – przedsiębiorcom chińskim przypomniano jednocześnie, że winni stosować się do miejscowego prawa i przepisów.

Wypowiedź rzecznika stanowi reakcję na doniesienia o akcji, przeprowadzonej w końcu czerwca przez miejskie władze Moskwy na działającym od lat 90. Bazarze Czerkizowskim na wschodnich obrzeżach rosyjskiej stolicy.

Według rosyjskich źródeł, na miejscu zatrzymano 6 tysięcy kontenerów z nielegalnie przywiezionymi do Rosji towarami o łącznej wartości dwóch miliardów dolarów. Zatrzymano 240 Chińczyków, handlujących na bazarze. 150 z nich przebywało w Rosji nielegalnie.

Więcej:

http://finanse.wp.pl/kat,8311,title,Chiny-wzywaja-Rosje-by-chronila-interesy-biznesmenow-chinskich,wid,11303625,wiadomosc.html 

Zobacz także:

Zamieszki w Chinach. Prezydent przerywa wizytę na szczycie G8

Rosja i Chiny zmartwione sytuacją w Korei

Rosyjskie władze udaremniły przemyt rakiet do Chin  

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.