Aktualności

Smok rośnie coraz szybciej

– Wzrost produktu krajowego brutto Chin wynióśł w drugim kwartale 7,9 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2008 roku – podało chińskie Narodowe Biuro Statystyczne w Pekinie. Analitycy już od dawna mówią, że Chiny prawdopodobnie staną się pierwszym głównym krajem świata, jaki przezwycięży obecny kryzys gospodarczy.

Dynamika wzrostu chińskiej gospodarki w drugim kwartale była większa niż kwartał wcześniej aż o 1,8 punktu procentowego. Była też nieco wyższa, niż mówiły prognozy. Władze w Pekinie oczekują, iż w skali całego 2009 roku wzrost PKB Chin wyniesie nawet 8 proc

Eksperci tłumaczą wzrost tym, że Pekinowi udaje się zrównoważyć spadki eksportu poprzez ożywienie popytu wewnętrznego. Służy temu wart 585 mld dol. pakiet stymulacyjny. Dzięki niemu w Chinach w górę idą akcje kredytowa i inwestycje – zagraniczne oraz krajowe, dotowane przez rząd. Część analityków ostrzega jednak, że fundamenty odbicia w gospodarce Chin wciąż są kruche, a wzrost w drugim kwartale wciąż jest niższy niż wyniki Chin z ostatnich lat.

Więcej:

http://www.tvn24.pl/12692,1610034,0,1,smok-rosnie-coraz-szybciej,wiadomosc.html 

Zobacz także:

Chińskie rezerwy walutowe wzrastają do 2 bln USD

Ranking 500 największych firm świata – USA tracą, Chiny zyskują

Soros: Na kryzysie wygrają Chiny  

 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.