Aktualności

Zbojkotują chińskie towary

Minister przemysłu i handlu w Turcji, Nihat Ergun wezwał we czwartek swoich rodaków do bojkotu chińskich towarów w proteście przeciwko działaniom Chin wobec ujgurskiej mniejszości w Sinkiangu – podała agencja Reuters.

Według tureckich mediów podczas spotkania z eksporterami branży przemysłowej w Yozgat w środkowej Turcji minister stwierdził, że Turcy powinni w ten sposób wywrzeć presję na Chiny, zmuszając je do zakończenia przemocy w tej autonomicznej prowincji. Sprawdźmy, czy kraj, którego produkty sprowadzamy, szanuje ludzkość – przytacza słowa ministra agencja prasowa Dogan.

Rzeczniczka rządu Devlet Arik potwierdziła słowa ministra, zaznaczając jednak, że jest to jego osobista opinia, a nie stanowisko rządu.

Wicepremier Bulent Arinc stwierdził, że oczekuje od Chin zbadania zajść w prowincji w sposób, który nie zaszkodzi stosunkom chińsko-tureckim. Dodał, że Turcja jest gotowa pomóc w śledztwie.

W środę turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan obiecał poruszyć problem Sinkiangu na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ, której Turcja jest niestałym członkiem.

Zamieszkujący Sinkiang Ujgurzy są ludem tureckim, dlatego też krytyka przemocy na tle etnicznym w tej prowincji była w Turcji szczególnie ostra pomimo coraz silniejszych powiązań gospodarczych kraju z Państwem Środka.

Więcej:

http://finanse.wp.pl/kat,9271,title,Turcy-zbojkotuja-chinskie-towary,wid,11301796,wiadomosc.html 

Zobacz także:

Zamieszki w Chinach. Prezydent przerywa wizytę na szczycie G8 

 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.