Aktualności

Wzrost sprzedaży GM w Chinach o 38%

W środę (1 lipca) General Motors podał, że jego sprzedaż w Chinach wzrosła o 38% w pierwszym półroczu tego roku. Spory udział w takim wyniku miał duży popyt na minivany i inne małe pojazdy.

GM sprzedawał w Chinach ponad 100 tysięcy samochodów miesięcznie w okresie od stycznia do czerwca, a łączna liczb sprzedanych aut to 814.442, co stanowi rekord półrocznej sprzedaży. W całym roku 2008, GM sprzedało w Chinach 1.094.561 pojazdów.

Silny wzrost gospodarczy w Chinach i innych wschodzących rynkach ma zasadnicze znaczenie dla ożywienia interesów GM, któremu groziła (i wciąż jest prawdopodobna) wizja upadłości.

Podczas gdy GM ogranicza swoją produkcję i zamyka fabryki w innych krajach, w Chinach zamierza rozszerzać swoją działalność.

– Będziemy w dalszym ciągu korzystać z dużego popytu w Chinach na wiele naszych istniejących już produktów i nowych modeli – powiedział Kevin Wale, szef chińskiego oddziału General Motors.

Wzrost sprzedaży był możliwy między innymi dzięki bodźcom politycznym, takim jak dotacje dla zastępowania starych pojazdów nowymi, a także dzięki silnemu wzrostowi śródlądowych miast, które do tej pory pozostawały w tyle bogatszych obszarów przybrzeżnych, a teraz stają się nowym rynkiem zbytu.

Według danych z branży, całkowita sprzedaż samochodów osobowych w Chinach gwałtownie wzrosła o 21% od stycznia do maja, podczas gdy całkowita sprzedaż wszystkich rodzajów aut wzrosła o 14,3%.

Więcej:

http://www.eksportuj.pl/artykul/pokaz/id/6919/wzrost-sprzedazy-gm-w-chinach-o-38

Zobacz także:

Gra o Opla trwa – wkraczają Chińczycy?

Kto przejmie Opla? Pojawił się czwarty gracz

General Motors pod Wielkim Murem

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.