Aktualności

Chińczycy fałszują metki i sprzedają jako „swoje”

Oznaczone metkami "Made in India" wyroby tekstylne dostępne w krajach afrykańskich okazały się produktem chińskim. To kolejny skandal z fałszowaniem metek przez producentów z Chin. Poprzednio w Afryce pojawiły się chińskie leki z napisami "Wyprodukowane w Indiach".

Indie zapowiadają złożenie oficjalnego protestu w tej sprawie i przeprowadzenie dochodzenia. Zaniepokojenie wyrazili przedstawiciele indyjskiego przemysłu tekstylnego, uznając podobne praktyki za nieuczciwą konkurencję.

Poinformowali jednocześnie, że w ostatnich latach eksport indyjskich tekstyliów do Nigerii, w której odkryto sfałszowane wyroby, spadł niemal o połowę. Zdaniem Hindusów, jest to bezpośredni efekt chińskiej konkurencji oraz obecności na rynku wyrobów ze sfałszowanymi metkami.

Indyjscy przedsiębiorcy od dawna skarżą się na nieuczciwą chińską konkurencję. Ich zdaniem produkty chińskie są sprzedawane po zaniżonych cenach, nie mają światowych certyfikatów jakości, a ostatnio coraz częściej się zdarza, że ukrywany jest kraj ich pochodzenia.

Indie i Chiny od kilku lat rywalizują o dostęp do rynków afrykańskich.

Zobacz także:

Indie nie chcą telefonów i zabawek z Chin

Indie kontra Chiny – zanosi się na handlową wojnę gigantów

Indie zbroją się przeciw Chinom

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.