Aktualności

Chiny poważnie zaniepokojone ambicjami atomowymi Korei Płn.

Ambicje atomowe Korei Północnej stanowią dla Chin "poważny problem" i winny być przedmiotem dalszego dialogu – oświadczył przedstawiciel resortu obrony Chin po rozmowach z delegacją Pentagonu.

Generał Ma Xiaotian wypowiadał się po spotkaniu z przebywającą w Pekinie wiceminister obrony USA Michele Flournoy. Jak podkreślił, kwestia północnokoreańska stanowi przedmiot zaniepokojenia nie tylko Japonii, USA i Korei Południowej lecz także Chin. Pekin uważa jednak, iż jedyną drogą rozwiązania tej kwestii może być "pokojowy dialog" z Phenianem. – Liczymy na pozytywne działania a także mechanizmy stabilizujące – zaznaczył.

USA mają nadzieję, iż uda się zmusić Koreę Płn. do powrotu do pozostających w impasie a prowadzonych w Pekinie sześciostronnych rokowań w sprawie północnokoreańskiego programu atomowego. Uczestniczą w nich obie Koree, Rosja, USA, Japonia i Chiny.

Waszyngton zabiega też o wcielenie w życie niedawnej rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie monitorowania północnokoreańskich statków, mogących przewozić broń i inne materiały wojskowe. Generał Ma powiedział, iż USA i Chiny przeprowadzą w lipcu specjalne konsultacje w tej sprawie, tak by wykluczyć możliwość "konfrontacji na morzu".

Więcej:

http://wiadomosci.onet.pl/1995736,12,chiny_powaznie_zaniepokojone_ambicjami_atomowymi_korei_pln,item.html

Zobacz także:

Korea Płn. złagodzi napięcia

USA naciskają na Chiny ws. Korei Północnej   

"Korea musi ponieść konsekwencje"

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.