Aktualności

Chińczycy blokują Twittera

4 czerwca to 20. rocznica masakry na pekińskim placu Tiananmen w Chinach. Na dwa dni przed tym wydarzeniem, zablokowany został dostęp do popularnego serwisu społecznościowego Twitter, a także do internetowej poczty Hotmail.

Twitter to serwis internetowy, który umożliwia użytkownikom bezpłatne wysyłanie (przez telefon komórkowy i mail) i odczytywanie krótkich wiadomości tekstowych (mikroblogowanie). Każda taka wiadomość jest wyświetlana na stronie użytkownika oraz dostarczana pozostałym użytkownikom, którzy obserwują dany profil.

Przeciwko blokadzie Twittera Chińczycy protestują na forach internetowych. – Cała chińska społeczność Twittera ekslodowała – powiedział znawca technologii Kaiser Kuo. Internauci nie ukrywają frustracji. – To takie frustrujące. uważam, że Chiny są teraz takie same jak Iran – pisze użytkownik twittera.

Więcej:

http://www.tvn24.pl/12691,1603294,0,1,chinczycy-blokuja-twittera,wiadomosc.html

Zobacz także:

Chiny nie boją się Internetu

Chiny zamykają setki stron internetowych: 'Są wulgarne’

Chiny "czyszczą" internet

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.