Aktualności

Chińczycy namawiają polskie firmy do inwestowania

Niskie ceny energii i pracy, wysoko wykwalifikowana siła robocza i ponad 300-milionowy rynek zbytu – to argumenty, którymi przedstawiciele chińskiej delegacji zachęcali polskich przedsiębiorców do inwestowania w Park Przemysłowy Suqiao.

– Firmy, które mają problemy z kurczącym się rynkiem i sprzedażą towarów w Europie powinny przenosić część produkcji do Chin – powiedział uczestniczący w piątkowym spotkaniu poseł do Parlamentu Europejskiego Bogdan Golik. Dodał, że "wszystkie duże firmy już są obecne w Chinach – teraz pora na średnie".

Park Przemysłowy Suqiao to położony w pobliżu miasta Gulin w południowej części Chin, specjalny obszar przemysłowy bogato wyposażony w infrastrukturę potrzebną do prowadzenia biznesu w branżach takich jak przemysł: elektroniczny, farmaceutyczny, spożywczy i samochodowy.

Jak zapewniali obecni na spotkaniu Chińczycy, region, w którym powstał Park, oferuje konkurencyjne koszty prowadzenia biznesu. Jako przykład podano m.in. koszt użytkowania ziemi przemysłowej, który jest 10 razy mniejszy niż w Szanghaju. Koszty pracy są 20 do 60 proc. niższe niż miastach położonych w Delcie Rzeki Perłowej – centrum przemysłowe Chin, w którym mieści się ok. 100 tys. fabryk.

Przedstawiciele delegacji chińskiej poinformowali przedsiębiorców, że inwestorzy, którzy zdecydują się zainwestować w Parku Przemysłowym Suqiao, mogą liczyć na pomoc i wsparcie Bank of China – jednego z największych banków w Chinach.

Więcej:

http://pb.pl/a/2009/05/08/Chinczycy_namawiaja_polskie_firmy_do_inwestowania2

Zobacz także:

Za 10 lat Państwo Środka stanie się największą gospodraką  

Jak inwestować, to w Polsce

Menadżer z Polski zapewnia sobie miejsce w programie szkoleń Unii Europejskiej i Chin (METP)

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.