Aktualności

Targ na 4 tys. m n.p.m.

Co roku, już od czterech lat, kupcy z należącego do Chin Tybetu oraz Indii przekraczają międzypaństwową granicę przez przełęcz Nathu w Himalajach, którą przez stulecia wiódł historyczny Jedwabny Szlak. Wkrótce znów na górskiej granicy rozgorzeje handel.

Przełęcz Nathu, to jedno z nielicznych przejść granicznych pomiędzy Indiami i pozostającym pod dominacją chińską Tybetem, przez które w okresie letnim jest prowadzona wymiana handlowa pomiędzy kupcami z rejonów przygranicznych.

Granicę z Tybetem w roku 1962. Wcześniej handel przygraniczny kwitnął – na grzbietach mułów przez przełęcz transportowano niemal wszystko: od zegarków, przez jedwab i bawełnę po części motoryzacyjne.

Handel został wznowiony w roku 2006 na mocy specjalnego porozumienia indyjsko-chińskiego. Ma pomóc mieszkańcom rejonów przygranicznych, którzy przed zajęciem Tybetu przez Chiny prowadzili między sobą ożywioną wymianę handlową.

Więcej:

http://www.tvn24.pl/12692,1598498,0,1,targ-na-4-tys-m-npm,wiadomosc.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.