Aktualności

Zredukują „made in China”

Mniej produktów "made in China" czy "Korea"? Azja musi radykalnie zmniejszyć zależność swoich gospodarek od eksportu – ostrzega Azjatycki Bank Rozwoju (ADB). Według instytucji, niezbędne jest też zwiększenie nakładów na walkę z ubóstwem.

ADB twierdzi, że azjatyckie rządy muszą przekonstruować swoje widzenie gospodarki i bardziej skupić się na wewnętrznych rynkach.

Teraz są uzależnione od eksportu, a im bardziej Zachodnie rynki pogrążają się w recesji, tym bardziej odbija się to na sytuacji krajów azjatyckich. Drastycznie spadają zamówienia eksportowe. Tak źle nie było od czasów II wojny światowej. ADB przewiduje wzrost gospodarczy dla Azji w 2009 na 3,4 proc. W 2007 r. było to ponad 9 proc.

Według cytowanego przez BBC szefa Azjatyckiego Banku Rozwoju Haruhiko Kurody, nie ma wyboru – trzeba skupić się na azjatyckich rynkach:

– Już pojawiają się oznaki tego, że lokalna konsumpcja pozostaje silna w Azji i może być pomocna w wychodzeniu z recesji – powiedział Kuroda. Jego stanowisko poparli przedstawiciele Chin i Indii. Podkreślali, że konieczne jest skupienie się na lokalnych konsumentach, zwłaszcza tych biednych, by zapewnić im "komfort wydawania".

Zadaniem ADB jest m.in. łagodzenie skutków ubóstwa w krajach azjatyckich. bank podkreśla, że światowy kryzys ekonomiczny wpędził w biedę około 60 mln Azjatów.

Więcej:

http://www.tvn24.pl/12692,1598488,0,1,zredukuja-made-in-china,wiadomosc.html

Zobacz także:

Za 10 lat Państwo Środka stanie się największą gospodraką

Produkcja w Chinach w górę. To już przełom?  

Eksport w 2009 roku spadnie najbardziej od II wojny światowej  

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.