Aktualności

Wstrzymane loty z Meksyku do Chin

Chiny zamierzają wysłać do Meksyku specjalny samolot, na którego pokładzie do kraju powrócić mają chińscy turyści.

Po stwierdzeniu pierwszego przypadku zarażenia wirusem świńskiej grypy na terytorium Chin, chińskie władze zadecydowały o wstrzymaniu bezpośrednich połączeń lotniczych z Meksykiem.

Do dziś samoloty linii AeroMexico przewoziły pasażerów na trasie łączącej Meksyk z Szanghajem. To właśnie tym lotem – do Szanghaju, a następnie Hongkongu – przyleciał 25-letni obywatel Meksyku, u którego wykryto wirusa świńskiej grypy. Po zawieszeniu lotów w Meksyku pozostali chińscy turyści, którzy mieli wykupione bilety na połączenia realizowane przez meksykańskie linie. To właśnie po nich w niedzielę z Chin przylecieć ma specjalny samolot, wyczarterowany od jednej z chińskich linii lotniczych.

Tymczasem służby sanitarno-epidemiologiczne poszukują osób, które w samolocie bądź na lotnisku w Szanghaju mogły mieć kontakt z zarażonym mężczyzną. Służbom medycznym na lotnisku w Szanghaju, gdzie najpierw przyleciał 25-latek, nie udało się wykryć wirusa. Wszystkim pasażerom lotu z Meksyku zezwolono na kontynuowanie podróży. Obecnie trwają poszukiwania osób, które wraz z zarażonym świńską grypą Meksykaninem, na pokładzie tego samego samolotu, odbyły 15-godzinną podróż do Chin.

Zobacz także:

Pierwsze działania Chin ws. świńskiej grypy

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.