Aktualności

USA nakłada antydumpingowe cła na rury z Chin

Amerykańskie władze zaaprobowały w czwartek wprowadzenie antydumpingowych ceł w wysokości 74-101 procent na importowane z Chin stalowe rury.

Komisja ds. Handlu Zagranicznego USA jednomyślnie przegłosowała projekt takiej decyzji, podjętej w odpowiedzi na wniosek siedmiu amerykańskich producentów stali. Wniosek musi jeszcze zyskać tylko oficjalne potwierdzenie resortu handlu.

Skarga dotyczyła przede wszystkim importu chińskich spawanych rur nierdzewnych, używanych przy wydobyciu  ropy naftowej i gazu ziemnego. Jak twierdzą autorzy dokumentu, dzięki rządowym dotacjom Chiny uzyskują na tych rurach margines dumpingu od 40 do 90 proc.

Jak podano w Waszyngtonie, komisja postanowiła obłożyć dodatkowym 73,87-procentowym cłem wyroby hutnicze sześciu chińskich eksporterów oraz cłem w wysokości 101,1 proc. rury importowane od innych chińskich firm stalowych.

 Na początku roku siedmiu amerykańskich producentów stali zwróciło się do ministerstwa handlu i Komisji ds. Handlu Zagranicznego ze skargą, że Chiny sprzedają w USA rury po cenach niższych niż koszty ich wytwarzania.

Więcej:

http://pb.pl/a/2009/04/24/USA_naklada_antydumpingowe_cla_na_rury_z_Chin

Zobacz także:

Chińczycy sprzedawali obligacje USA

Mazurek: Chiny i USA do końca razem

Skarga antydumpingowa na chińskich producentów stali wycofana

 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.