Aktualności

Samochodowy boom w Kraju Środka

Pomimo światowego załamania na rynku motoryzacyjnym, sprzedaż samochodów w Chinach szybko rośnie. W marcu Chińczycy kupili już ponad milion aut. Państwo Środka jest jednym z niewielu dużych rynków, gdzie sprzedaż rośnie, a światowe koncerny zamiast ciąć koszty planują kolejne inwestycje.

Najlepszym dowodem na to, jak duże nadzieje wiążą z chińskim rynkiem wielkie koncerny, są rozpoczynające się właśnie targi motoryzacyjne w Szanghaju. Impreza, która do tej pory nie mogła się równać z targami w Genewie czy Paryżu, w tym roku stała się jednym z najważniejszych wydarzeń w branży. Producenci planują zaprezentować na niej aż 13 nowych modeli aut.

Wśród najbardziej oczekiwanych było Porsche Panamera – pierwsza czterodrzwiowa limuzyna firmy, która ma być produkowana także w wersji z silnikiem hybrydowym.

Chiny wyprzedziły już USA i stały się największym na świecie rynkiem motoryzacyjnym. W marcu Chińczycy kupili aż 1,11 miliona samochodów. Sprzedaż napędzają oferowane przez rząd ulgi podatkowe dla obywateli z obszarów wiejskich, którzy kupują nowe, mało palące auta.

Więcej:

http://www.tvn24.pl/12692,1596388,0,1,chiny-nadzieja-motoryzacji,wiadomosc.html

Zobacz także:

Nowy lider aut hybrydowych

Rośnie sprzedaż samochodów w Chinach

Chińczycy kupują więcej aut od Amerykanów

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.