Aktualności

Od 1 maja zakaz importu „chińszczyzny” z DMF

Od 1 maja będzie obowiązywał zakaz sprzedaży na terenie UE importowanych głównie z Chin produktów, jak buty czy fotele skórzane, zawierających dimetyloformamid (DMF), czyli chemiczną substancję przeciw wilgoci, która powoduje groźne uczulenia.

DMF bywa używany przez producentów obuwia, galanterii albo mebli do ochrony przed wilgocią i pleśnią. Jest pakowany w dołączane do produktów saszetki. Niektórzy sądzą, że substancja ta parując, nasącza produkt i potem w kontakcie ze skórą człowieka może powodować groźne uczulenia.

W przedstawionym wczoraj przez unijną komisarz ds. ochrony konsumentów Meglenę Kunewą, dorocznym raporcie o funkcjonowaniu unijnego systemu ostrzegania o niebezpiecznych i wycofanych z rynku produktach w roku 2008 (RAPEX) stwierdzono m.in., że w zeszłym roku zgłoszono doń 1866 produktów, które groziły zdrowiu albo życiu użytkowników. To o 16 proc. więcej niż w 2007 roku (1605).

Zgłoszenie do RAPEKSU oznacza, że niebezpieczne produkty są wycofywane z rynku i niszczone. Z tego produkty chińskie stanowiły ponad połowę wszystkich zgłoszeń (59 proc.), a wśród nich wiele to buty, do których dołączone były saszetki z DMF.

Więcej:

http://www.spedycje.pl/clo/17713/od_1_maja_zakaz_importu_chinszczyzny_z_dmf.html

Zobacz także:

Uwaga na chińskie zabawki i czajniki

Produkcja w Chinach w górę. To już przełom?  

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.