Aktualności

Powstał portal dla zainteresowanych regionem Azji i Pacyfiku

9 kwietnia 2009 roku uruchomiony został portal społecznościowo-informacyjny AzjaPacyfik.pl. Zadaniem portalu, powstałego z inicjatywy Ministerstwa Spraw Zagranicznych jest integracja szerszych kręgów osób, które łączy zainteresowanie regionem Azji i Pacyfiku

banner_500

Portal AzjaPacyfik.pl powstał z inspiracji osób związanych pracą lub sympatią z Departamentem Azji i Pacyfiku Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Podczas różnych spotkań i dyskusji organizowanych przez departament w gronie osób związanych pracą lub zainteresowaniami z Azją i Pacyfikiem pojawiały się głosy o braku narzędzia, które ułatwiałoby codzienny kontakt z problematyką regionu i innymi zainteresowanymi regionem osobami rozrzuconymi po całej Polsce, a często mieszkającymi poza jej granicami.

W odpowiedzi na to wyzwanie pracownicy departamentu, przy wsparciu grona sympatyków i macierzystego ministerstwa, stworzyło takie narzędzie. W zamyśle twórców, portal AzjaPacyfik.pl to przestrzeń, gdzie niezależnie od miejsca zamieszkania, profesji czy innych uwarunkowań spotkać się mogą wszyscy zainteresowani przeszłością, teraźniejszością i przyszłością regionu Azji i Pacyfiku, a także jego relacjami z Polską. Portal AzjaPacyfik.pl ma przyczynić się do integracji szerszych kręgów osób, które łączy zainteresowanie regionem Azji i Pacyfiku a także wzbudzić chęć dzielenia się poglądami na tematy z regionem związane.

AzjaPacyfik.pl to portal o bardzo szerokim zakresie tematycznym. Azja to nie tylko gospodarka i polityka, dlatego też nie ograniczamy się jedynie do dyskusji na tematy polityczne i gospodarcze. Azja to również bogata kultura, sztuka, różnorodność społeczna, fascynująca przyroda i egzotyczna  kuchnia. Azja to cały inny świat, czekający wciąż na szersze odkrycie dla Polski i Polaków. Na naszej stronie znajdziecie więc Państwo także serwisy informacyjne, ciekawostki, zapowiedzi wydarzeń związanych z regionem, porady praktyczne dla podróżnych, czy galerie multimedialne. Tablica ogłoszeń pomoże znaleźć partnerów w biznesie, osoby dzielące te same azjatyckie pasje czy poszukujące chętnych do wspólnego podróżowania.

Nasz portal opiera się na współpracy z użytkownikami. To właśnie Państwo tworzycie tę stronę, nadajecie jej charakter i treść. My oddajemy Państwu narzędzie wszechstronnie do tego przygotowane. Mogą Państwo nadsyłać własne materiały do publikacji, zgłaszać propozycje dotyczące struktury strony, a osoby zainteresowane stałą i systematyczną współpracą będą mogły zostać współredaktorami portalu. Zapraszamy także instytucje, uczelnie, ośrodki naukowe, portale, wydawnictwa czy organizacje społeczne, aby umieszczały na portalu AzjaPacyfik.pl teksty, artykuły i inne treści związane z obszarem Azji i Pacyfiku. Jeżeli znajdą gdzieś Państwo treści, których autorami nie jesteście, ale uważacie, że mogłyby zaciekawić użytkowników naszej strony, a ich zamieszczenie na portalu jest zgodne z prawem, to także prosimy o ich przysłanie i podanie ich źródła.

Zachęcamy też do dzielenia się z nami uwagami i sugestiami dotyczącymi portalu, które prosimy przysyłać pod adres  kontakt@azjapacyfik.pl

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.