Aktualności Transport i logistyka

Euroterminal w Sławkowie rozbudowany z nadzieją na połączenie z Chinami

120 tys. kontenerów rocznie może przeładować, dzięki zakończonej rozbudowie, Euroterminal w Sławkowie (Śląskie). Warte ponad 100 mln zł inwestycje czynione są z myślą o przyszłym połączeniu kolejowym z Dalekim Wschodem, głównie Chinami.

Euroterminal w Sławkowie to centrum przeładunkowe w najdalej wysuniętym na Zachód miejscu w Europie, gdzie dociera wiodący ze Wschodu szeroki tor kolejowy. W piątek uroczyście zakończono tam drugi etap inwestycji, który pochłonął ok. 84 mln zł.

Zdolności przeładunkowe terminalu są dziś ponad trzykrotnie większe od faktycznych przeładunków. Przedstawiciele Euroterminalu przekonują jednak, że ilość obsługiwanych towarów z roku na rok rośnie, a perspektywa uruchomienia połączeń z Dalekim Wschodem wskazuje na wzrastający potencjał tego miejsca.

Otwarcie inwestycji w Sławkowie było jedną z imprez towarzyszących Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu w Katowicach. W dyskusjach dotyczących transportu, logistyki i infrastruktury podkreślano, że woj. śląskie należy do regionów o największym w Polsce potencjale w tym zakresie.

W drugim etapie inwestycji Euroterminal zyskał nowy magazyn o powierzchni prawie 5 tys. m kw. (w 2007 r. powstał tam już magazyn o powierzchni 7 tys. m kw.), płytę do składowania kontenerów o powierzchni 1,3 ha i 40-tonową suwnicę. Magazyn kosztował ok. 38 mln zł, płyta 28 mln zł, a suwnica 18 mln zł.

Więcej:

http://pb.pl/a/2009/04/17/Euroterminal_w_Slawkowie_rozbudowany_z_nadzieja_na_pola

Zobacz także:

W 17 dni do Chin pociągiem

W maju do Sławkowa przyjedzie pierwszy pociąg z Chin

Szlak kolejowy między Węgrami a Chinami

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.