Aktualności

Menadżer z Polski zapewnia sobie miejsce w programie szkoleń Unii Europejskiej i Chin (METP)

Uczestnicy oficjalnego programu szkoleń Unii Europejskiej i Chin, Managers Exchange and Training Programme (METP), rozpoczynającego się latem 2009, zostali wybrani. Czwarta edycja programu cieszy się reordową liczbą kandydatów. Wśród z nich znalazło się również miejsce dla menadżera z Polski.

logo_metp_300_02

 

Jury składające się z przedstawicieli Chin i Europy zakwalifikowało 48 menadżerów z 19 krajów Unii Europejskiej do udziału w programie kształcącym specjalistów rynku chińskiego. Zainteresowanie METP 4, dziesięciomiesięcznym programem szkoleniowym, który oferuje między innymi intensywny kurs języka chińskiego oraz praktykę w Chinach, w porównaniu do ostatniej edycji prawie się potroiło.

Polakiem, któremu udało się zakwalifikować do tego programu jest Dariusz Wieromiejczyk: „Jestem niezależnym autorem scenariuszy i producentem telewizyjnym i bardzo się cieszę, że przekonałem jury swoim planem biznesowym. Zgłosiłem się do udziału w METP nie tylko, aby nauczyć się chińskiego ale także by zdobyć doświadczenie z pierwszej ręki w robieniu interesów z chińskimi firmami. Dziesięciomiesięczny pobyt to najlepszy sposób aby poznać dokładniej Chiny i zostać ekspertem w tym zakresie."

Program, finansowany przez Komisję Europejską i Chiny, jest skierowany do firm z Unii Europejskiej, przede wszystkim zaś do małych i średnich przedsiębiorstw (MSP). Firmy, które planują podjęcie współpracy gospodarczej z firmami chińskimi, mają dzięki METP szanse wykształcić swoich pracowników, tak aby zdobyli umiejętności, które są potrzebne w odniesieniu sukcesu we współpracy gospodarczej z Chinami. Celem METP jest by ci eksperci po zakończeniu programu, dzieki nabytym umiejętnościom, mogli rozpocząć współprace z chińską firmą.

Długoterminowym celem METP jest wzmocnienie stosunków Unii Europejskiej z Chinami przez wymianę i współprace gospodarczą. Stefan Hell, kierownik zespołu w Pekinie: „Aby odnieść sukces we współpracy gospodarczej z Chinami potrzebne są gruntowne umiejętności języka oraz wiedza na temat gospodarki, kultury i etyki przedsiębiorczej. Zdobycie tych umiejętności zapewnia właśnie METP swoim uczestnikom. Program stwarza możliwość by uczestnicy z Europy i Chin mogli zapoczątkować długotrwałą współpracę gospodarczą. Jest to niezbędny warunek by móc odnieść sukces na chińskim rynku. Wysoka liczba kandydatów do METP 4 udowadnia, że mimo kryzysu gospodarczego, firmy europejskie i ich menadżerowie nadal są zainteresowani w nawiązaniu stosunków gospodarczych z Chinami."

Oprócz kompleksowej organizacji pobytu w Chinach Unia Europejska przejmuje także koszty pobytu. Dodatkowo uczestnicy otrzymują 1000 Euro miesięcznie na pokrycie innych wydatków związanych z pobytem za granicą. Wszyscy absolwenci programu dostają oficjalny certyfikat podpisany przez ambasadora Chin w Unii Europejskiej.

Program METP jest przewidzianą na cztery lata inicjatywą Komisji Europejskiej i rządu chińskiego, obejmującą cztery 10 miesięczne edycje. Czwarta edycja programu zaczyna się w maju 2009.

Na stronie Internetowej www.metp.net.cn lub pod numerem infolinii (0049) 69 15402 638 można uzyskać więcej informacji dotyczących programu METP.

O programie informowalismy nazych użytkowników w październiku 2008 w artykule:

Zostań ekspertem chińskiego rynku za pieniądze z UE

 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.