Aktualności

Shell rozmawia z Chinami w sprawie spółki naftowej w Iraku

Brytyjsko-holenderski koncern petrochemiczny Royal Dutch Shell prowadzi w Pekinie rozmowy w sprawie zawiązania w Iraku spółki naftowej z chińskimi przedsiębiorstwami.

Jak powiedział we wtorek obecny na rozmowach prezes Shella Jeroen van der Veer, koncern "jest w trakcie tworzenia wspólnego partnerskiego przedsiębiorstwa z chińskimi firmami", mającego zajmować się eksploatacją irackich złóż naftowych.

Szef koncernu odmówił podania dalszych szczegółów. Zastrzegł tylko, że koncern zaangażuje się na nowych polach naftowych w Iraku po zapoznaniu się z warunkami w zakresie bezpieczeństwa na takich terenach. Shell działa już na południu Iraku, na roponośnych terenach w rejonie Basry.

Według agencji Associated Press, porozumienie Shella z Chinami ma zostać sfinalizowane w czerwcu lub na początku lipca. Dopiero wówczas przedstawiona zostanie oficjalna informacja na temat spółki.

Shell jeszcze w 2007 roku podpisał porozumienie z chińskim koncernem China National Petroleum Corp., jednakże dotyczyło ono działań na rynku chińskim, w tym na polach naftowych w Changbei na północnym zachodzie Chin.

Więcej:

http://pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=0edd81c2-3a11-4d32-9a7a-01f1d0c9f33b

Zobacz także:

Pożyczka za ropę

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.