Aktualności

Chińczycy kupują domy w USA

Bogaci Chińczycy zaczęli kupować domy w USA. Organizowane są dla nich kilkunastodniowe wyjazdy, podczas których mogą zobaczyć oferowane na sprzedaż nieruchomości.

– Ceny nieruchomości w Ameryce spadły drastycznie – powiedział Yin Guohua , chiński prawnik, który wrócił niedawno z 11-dniowej podróży po USA. – To dobra okazja dla Chińczyków, którzy chcą zainwestować – dodał.

O okazji kupna taniego domu w USA informuje chińska telewizja. W tym tygodniu w głównym kanale popularny program Oriental Horizon poświęcił aż pół godziny tematyce wyjazdów do USA w celu wyboru domu, który byłby dobrą inwestycją. Tematyka ta jest od dłuższego czasu obecna także w chińskiej prasie. W programie  Oriental Horizon podano, że 7,5 proc. nieruchomości mieszkaniowych sprzedanych w USA w ubiegłym roku nabyli obywatele Chin, Hongkongu i Tajwanu.

Zapaść amerykańskiego rynku nieruchomości spowodowała, że ceny domów i mieszkań w dużych miastach USA są niższe niż w dużych miastach Chin, twierdzą eksperci. 

– Jeśli jesteś w stanie kupić nowe mieszkanie w Pekinie, Szanghaju czy Guangzhou, tym bardziej jesteś w stanie kupić dom  w USA – powiedziała Anna Kalifa, wiceprezes  GTC Real Estate China, spółki zależnej holenderskiego Kardan Group.

– Możesz kupić znacznie lepszy dom w USA za 400-500 tys.USD niż tutaj – powiedział Luo Jie z China Swan International Tours, organizator wyjazdów do USA. – Niektórzy z naszych klientów to biznesmeni robiący interesy w USA. Inni chcą po prostu dobrze zainwestować – dodał. 

Więcej:

http://pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=de563198-4dfd-4762-94dd-665861c018b9&open=sec

Zobacz także:

Chińczycy wykupują mieszkania w Stanach

Niepokój na chińskim rynku nieruchomości

Ceny mieszkań w Chinach wzrastają

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.