Aktualności

Chiny rozwijają „niszczące” technologie

Chiny intensywnie rozwijają "niszczące" technologie wojskowe – nuklearne, kosmiczne i komputerowe – mogące wpłynąć na zmianę układu sił nie tylko w Azji lecz także poza tym kontynentem – wynika z opublikowanego raportu Pentagonu.

Chiny natychmiast zareagowały na treść raportu, twierdząc iż dokument stanowi "poważne zniekształcenie rzeczywistości" i oparty jest na nieprawdziwej tezie o rzekomym chińskim zagrożeniu.

– Chiny protestują przeciwko takim tezom – powiedział w Pekinie rzecznik MSZ Qin Gang.

W przeznaczonym dla Kongresu USA dorocznym raporcie dotyczącym chińskiego potencjału wojskowego, Pentagon zastrzega, iż Chiny nadal dysponują jedynie ograniczonymi możliwościami pokazania swej wojskowej siły poza tradycyjnym regionem wpływów. Autorzy raportu dodają jednak, iż jeśli chińskie siły zbrojne będą rozwijane w takim tempie i w takich dziedzinach jak obecnie, dojdzie do zmiany układu sił, co będzie mieć określone skutki również poza regionem Azji i Pacyfiku.

W dokumencie odnotowano też, że Chiny w ostatnim roku wyeksportowały broń o wartości niemal 7 mld dolarów. Głównym jej odbiorcą był Pakistan.

Więcej:

http://wiadomosci.onet.pl/1941160,12,chiny_rozwijaja_niszczace_technologie,item.html

Zobacz także:

Kryzys kryzysem, ale Chiny na armię mają

Chiny wzmocnią armię

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.