Aktualności

Czy radni Warszawy boją się Chin?

Nazwa rondo Wolnego Tybetu jest wyrazem dążeń i uczuć Tybetańczyków, którzy za swoje dążenie do wolności są prześladowani, torturowani i zabijani – czytamy w liście otwartym skierowanym do Rady Warszawy. Od trzech miesięcy Rada nie podjęła decyzji w sprawie nadania takiej nazwy jednemu z rond na Woli.

Jak piszą autorzy listu: Marek Edelman, Zbigniew Janas, Jan Latyński, Krzysztof Łoziński, Mirosław Sawicki i Henryk Wujec, w sprawie, która nie budzi wątpliwości wśród mieszkańców Warszawy, Rada przez ponad trzy miesiące nie podjęła żadnej decyzji.

Nazwę Rondo Wolnego Tybetu dla skrzyżowania ulic Kasprzaka i al. Prymasa Tysiąclecia zaproponowali w 2008 r. radni dzielnicy Wola, którzy chcą w ten sposób wyrazić solidarność z Tybetańczykami i zaprotestować przeciw łamaniu praw człowieka w tym kraju. Propozycja została pozytywnie zaopiniowana przez Radę Dzielnicy Wola. Negatywną opinię wydał jednak Zespół Nazewnictwa Miejskiego.

W czwartek nad tą sprawą ma głosować miejska podkomisja ds. nazewnictwa ulic. Ostatecznie o ewentualnym nadaniu nazwy wolskiemu rondu zdecyduje Rada Warszawy.

Przeciwko inicjatywie radnych w sprawie Ronda Wolnego Tybetu oficjalny protest do Ministerstwa Spraw Zagranicznych w grudniu wystosowała strona chińska.

Więcej:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Czy-radni-Warszawy-boja-sie-Chin,wid,10975729,wiadomosc.html

 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.