Aktualności

Chiński Tygrys wjeżdża przez Polskę do Europy

Ministerstwo Infrastruktury wydało w zeszłym tygodniu świadectwo homologacyjne na samochód Grand Tiger, chińskiego pickapa zmontowanego w Lublinie.

Dokument został wydany spółce Pol-Mot Warfama na ,,pojazd typu 21A marki ZXAUTO", który na Starym Kontynencie zgodnie z dalekowschodnią poetyką nazywany jest ,,wielkim tygrysem". Magazyn Auto Świat informuje, że polska homologacja jest jedną z pierwszych dla chińskiego produktu. Może okazać się bardzo cenna gdyż umożliwia sprzedaż auta w całej Unii Europejskiej.

Grand Tiger ma konkurować ceną z innymi pickapami, które od dawna budzą zainteresowanie wielu przedsiębiorców – przez to że na ciężarówki można odliczyć cały VAT, a podwójne kabiny czynią z nich auta osobowe. Ale ze względu na koszt uznawane są za trudno dostępne. Tanie auto z tego segmentu może naprawdę wprowadzić wiele zamieszania na rynku. Dystrybutor widzi szanse w zainteresowaniu nim rolników. Niestety, Pol-Mot Warfama nie określa terminu premiery.

To dziwi, bo firma poświęciła sporo wysiłku by zdobyć homologację. Starania trwały aż dziewięć miesięcy. W tym czasie trzeba było dokonać wielu przeróbek by samochód dostosować do europejskich przepisów.

Więcej:

http://moto.money.pl/wiadomosci/aktualnosci/artykul/wielki;tygrys;odkryta;homologacja,52,0,435508.html

Zobacz także:

Chiny wyprodukują elektryczne samochody

Chińskie auta z Polski

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.