Aktualności

Chiński biznes Coca-Coli nie wypalił

Pekin nie zgodził się na sprzedaż największego producenta soków owocowych. Jak donosi BBC, warta 24 mld USD oferta kupna udziałów w Huiyuan Juice Group została odrzucona przez chiński rząd.

Gdyby doszło do przejęcia przez zagranicznego inwestora byłaby to największa tego typu transakcja w historii gospodarki Państwa Środka.

Brytyjski serwis uważa, że na przeszkodzie mogły stanąć nowe, ostrzejsze przepisy antymonopolowe. Sprawa Coca-Coli może mieć spore znaczenie, bo teraz inwestorzy widzą jak w praktyce wyglądają szanse na przejmowanie chińskich firm.

BBC powołuje się na Financial Times, który donosi, że Coca-Cola sama rozważała wycofanie się z oferty, bo propozycja rezygnacji z chińskiej marki i zastąpienia jej amerykańską nie zyskała akceptacji chińskich władz. Nie chciały one bowiem, by z rynku zniknęła nazwa firmy, która ma dziś 40 proc. udziałów w branży soków owocowych.

Zobacz także:

Chińskie soki na celowniku Coca-Coli

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.