Aktualności

Misja gospodarcza – Szanghaj

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości we współpracy z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Szanghaju, w ramach realizacji programu gospodarczego związanego z udziałem Polski w Wystawie EXPO 2010 w Szanghaju, zapraszają firmy z branży ochrony środowiska, energii odnawialnych i oczyszczalni ścieków do udziału w misji gospodarczej do Chin, która odbędzie się w dniach 27 kwietnia – 1 maja 2009 r.

Misja, organizowana wspólnie z Ministerstwem Środowiska, ma na celu promocję w Chinach polskich technologii z branży ochrony środowiska, głównie energii odnawialnych i oczyszczalni, a także ułatwienie nawiązania kontaktów z przedsiębiorcami chińskimi. Weźmie w niej udział Stanisław Gawłowski, wiceminister środowiska oraz Sławomir Majman, Komisarz Generalny Sekcji Polskiej EXPO. Misja gospodarcza w Chinach w towarzystwie przedstawiciela rządowej administracji, organizowana pod egidą Światowej Wystawy EXPO, będzie doskonałą okazją dla firm do rozpoczęcia kontaktów handlowych w tym kraju.

Uczestnicy misji wezmą udział w największych targach ochrony środowiska pt. "The 10th China EPTEE Show for Water, Air, Waste, Energy and Recycling". Jest to jedno z najistotniejszych wydarzeń w zakresie ochrony środowiska w ChRL. W tegorocznej edycji spodziewana jest obecność ponad 760 wystawców. W ramach targów będzie możliwe zorganizowanie seminarium lub prezentacji na temat wybranej dziedziny z zakresu ochrony środowiska, we współpracy z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji w Szanghaju.

Szczególną uwaga zwrócona została na problematykę ochrony wody i powietrza – tematy wyjątkowo aktualne w Chinach w związku z intensywnym rozwojem produkcji w tym kraju. Polska cieszy się w Chinach dobrą renomą w zakresie odsiarczania spalin i budowy oczyszczalni ścieków.  

W ramach misji gospodarczej planowany jest również wyjazd do jednego z miast okolicznych prowincji (Zhejiang lub Jiangsu) na seminarium i spotkania z chińskimi firmami oraz przedstawicielami samorządów lokalnych. Uczestnicy będą mieli możliwość:

  • odbycia wielu nieformalnych rozmów,
  • uczestnictwa w licznych imprezach towarzyszących: kongresach, wykładach, szkoleniach,
  • uzyskania pomocy organizatorów

Przewidziana jest możliwość dofinansowania podróży na trasie Warszawa – Szanghaj – Warszawa dla jednego przedstawiciela z każdej uczestniczącej w misji firmy.

W ubiegłym roku obroty Polska – Szanghaj zamknęły się kwotą 1 351 mln USD. Eksport z Polski wyniósł ponad 332 mln USD, co stanowiło.24% wartości naszego eksportu do Chin. Wśród chińskich miast Szanghaj jest drugim najważniejszym miastem, po Pekinie, dla polskich kontaktów handlowych.

PARP zaprasza wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w misji gospodarczej do wypełnienia: formularza zgłoszeniowego i przesłania go mailem na adres: aleksandra_ptak@parp.gov.pl .

Po otrzymaniu Państwa zgłoszenia pracownik PARP skontaktuje sięz Państwem w celu ustalenia szczegółów dotyczących udziału firmy w misji.

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 31 marca 2009 r. 

Dodatkowych informacji udziela:

Aleksandra Ptak

Biuro Komisarza Generalnego
Sekcji Polskiej EXPO 2010
 
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
ul. Pańska 81/83, 00-834 Warszawa
Tel.: (+48 22) 432 88 21
Faks: (+48 22) 432 70 46
E-mail: aleksandra_ptak@parp.gov.pl  

Dokumenty do pobrania: Formularz zgłoszeniowy (pobierz plik)

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.