Aktualności

Chiny dosypią juanów do gospodarki

Chiny będą dosypywać pieniędzy do słabnącej gospodarki. Premier Państwa Środka Wen Jiabao zapowie prawdopodobnie w czwartek nowy plan stymulacyjny o wartości 4 bln juanów, czyli 585 mld USD.

Chiny odczuwają silne spowolnienie gospodarki będące efektem światowego kryzysu finansowego. Wartość chińskiego eksportu i wzrost gospodarczy są obecnie najsłabsze od siedmiu lat. Kosztowało to utratę pracy przez 20 mln ludzi migrujących ze wsi w jej poszukiwaniu.

Pieniądze z pakietu stymulującego będą prawdopodobnie przeznaczone na inwestycje w infrastrukturę oraz pomoc dla przemysłu, który ma kłopoty ze sprzedażą swoich wyrobów za granicą.

Poprzedni pakiet stymulujący dla gospodarki Chiny przyjęły w listopadzie 2008 roku. Był on jednak związany z inwestycjami infrastrukturalnymi, energetycznymi i budowlanymi w dotkniętej trzęsieniem ziemi prowincji Syczuan.

– Ten pakiet jest nieadekwatny biorąc pod uwagę totalne załamanie w światowym handlu – powiedział Bloombergowi Isaac Meng, straszy ekonomista w BNP Paribas w Pekinie.

Więcej:

http://www.tvn24.pl/12692,1589116,0,1,chiny-dosypia-juanow-do-gospodarki,wiadomosc.html

Zobacz także:

Kryzys kryzysem, ale Chiny na armię mają

Rynek liczy na chiński pakiet

Chiny czekają aż gospodarka sięgnie dna

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.