Aktualności

Chiński dostawca podbija polskie telekomy

Kryzys to szansa dla Huawei, drapieżnego dostawcy z Azji Wschodniej. Jego atut to cena. Niska cena.Huawei może być groźny dla producentów sprzętu telekomunikacyjnego takich jak Cisco, Nokia czy Ericsson. Pochodzący z Chin dostawca sprzętu rozpycha się w Polsce.

– Regionalne centrum to wsparcie techniczne i menedżerskie dla naszej działalności w regionie. Wybraliśmy Polskę, bo oferuje wysoko wykwalifikowaną kadrę. Zatrudniamy ponad 150 osób, z czego 70 proc. to pracownicy krajowi – mówi Tony Liu, dyrektor zarządzający Huawei Poland.

Spółka ma ambitne plany. – Uważamy się za jednego z głównych dostawców w dziedzinie telefonii komórkowej. Jesteśmy już jednym z głównych dostawców sprzętu w technologii bezprzewodowej. Teraz skupiamy się na obszarze sieci – mówi Tony Liu.

Huawei nieśmiało wchodził na polski rynek od 2005 r. Przełomem było podpisanie wartej 150 mln  EUR umowy z P4 na budowę sieci Play. W 2008 r. okazało się, że będzie budował wartą 500 mln zł sieć CDMA dla PTK Centertel, operatora sieci Orange. To dwa największe kontrakty w Polsce w ostatnich latach. Umowę ramową z Huawei ma też Polkomtel, operator Plusa. Od dawna mówi się, że kontrahentem chińskiej firmy może zostać Telekomunikacja Polska.

Więcej:

http://pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=313e8842-900e-4e14-b302-7a691d9f5242&open=sec

Zobacz także:

Chińskie firmy odpadają w przedbiegach

Chińczycy budują w Krakowie

Chińczycy: zbudujemy wam metro za pół ceny

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.