Aktualności

USA potwierdzają wznowienie dialogu z Chinami

USA i Chiny wznowią pod koniec lutego dialog wojskowy, zamrożony przez Pekin pod koniec roku na znak protestu przeciwko sprzedaży amerykańskiej broni Tajwanowi – zapowiedział rzecznik prasowy Pentagonu.

– 27 i 28 lutego zastępca sekretarza stanu w ministerstwie obrony David Sedney uczestniczyć będzie w rozmowach z przedstawicielami Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej (ChALW) na temat koordynacji polityki obrony – poinformował Bryan Whitman.

– ChaLW zaprosiła USA do dyskusji i widzimy w tym pozytywny sygnał wskazujący, że Chińczycy są gotowi do współpracy, aby wznowić regularną wymianę wojskową – dodał rzecznik, potwierdzając wcześniejsze doniesienia chińskiej prasy.

Rozmowy skupią się na "stosunkach wojskowych obu krajów, regionalnych i światowych wyzwaniach w kwestii bezpieczeństwa i możliwości rozszerzenia współpracy pomiędzy obu armiami, zwłaszcza w kwestii walki z piractwem, gdy chińska marynarka uczestniczy od końca grudnia w patrolowaniu wybrzeży Somalii" – podkreślił rzecznik Pentagonu.

Więcej:

http://wiadomosci.onet.pl/1917784,12,usa_potwierdzaja_wznowienie_dialogu_z_chinami,item.html

Zobacz także:

Czy Azjaci doprowadzą do bankructwa USA?

Chiny zaczynają ograniczać pożyczanie pieniędzy USA

Chiny wzywają USA do ustabilizowania gospodarki

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.