Aktualności

Smok pierwszy wyjdzie na prostą

Zabiegi chińskiego rządu dla pobudzenia gospodarki już niedługo przyniosą efekty, a Państwo Środka jako pierwsza duża gospodarka wyjdzie z kryzysu – twierdzą analitycy ankietowani przez agencję Bloomberga.

Zdaniem ekspertów chińska gospodarka, trzecia największa na świecie, która w ostatnich miesiącach straciła 20 mln miejsc pracy, już w II kwartale tego roku będzie rozwijać się szybciej niż w I.

Według ankiety przeprowadzonej przez agencję wśród ekonomistów, PKB Chin wzrośnie w I kwartale o 6,3 proc., a w drugim już o 6,6 proc. Ten nagły optymizm pojawił się po publikacji danych o nowo udzielonych kredytach, które w styczniu sięgnęły rekordowej sumy 237 mld USD.

– Tylko w Chinach mogliśmy zaobserwować wzrost wartości udzielonych kredytów, To daje podstawy, by sądzić, że jako pierwsza gospodarka otrząśnie się z marazmu – mówi Lu Ting, ekonomista banku Merrill Lynch.

Chiny przeznaczyły 1,2 bln juanów na plan stymulacyjny dla gospodarki, w tym na wsparcie rynku kredytowego – i okazały się bodaj jedynym krajem, w którym to wsparcie zadziałało.

Więcej:

http://www.tvn24.pl/12692,1586150,0,1,smok-pierwszy-wyjdzie-na-prosta,wiadomosc.html

Zobacz także:

Chiny i Rosja ocalą świat przed kryzysem?

Wzrost gospodarczy Chin "bliski zeru"?

Chiński śmiech na kryzys

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.