Aktualności

Chiny gotowe są wydobywać gaz na spornych obszarach Morza Wschodniochińskiego

Państwowe chińskie firmy naftowe mają nadzieję na eksplorację siedmiu nowych złóż gazu położonych na Morzu Wschodniochińskim i czerpanie gazu ze złóż na wodach, do których rości sobie prawa Japonia, a to może zaostrzyć już i tak napięte stosunki z Tokio spowodowane sporem terytorialnym.

Pekin spowolnił eksplorację zasobnych w surowce energetyczne złóż Morza Wschodniochińskiego – z powodu sporu terytorialnego jest to jeden z najbardziej zapalnych obszarów Azji – ale teraz gwałtownie przyspieszył poszukiwania gazu, energii tańszej i czystszej od importowanego węgla i ropy.

Państwowy koncern naftowo-gazowy CNOOC Ltd. wkrótce wystąpi do władz o zatwierdzenie planu wprowadzenia drugiej fazy prac na złożach Huangyan i Pingbei obejmujących w sumie siedem nowych złóż, jak powiedzieli agencji Reuters dwaj przedstawiciele branży dobrze zaznajomieni ze sprawą.

Więcej:
http://biznes.onet.pl/chiny-gotowe-sa-wydobywac-gaz-na-spornych-obszarac,18491,5563784,1,news-detal

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.