Aktualności

Chiny zainwestują 85 mld USD w energetykę

Chiny zainwestują w 2009 roku 580 mld juanów (85 mld USD) w sektor energetyki, w tym także w alternatywne źródła energii jak elektrownie atomowe, słoneczne czy wiatrowe – podały w środę media pekińskie.

Rządowy plan zwiększenia nakładów w dziedzinie energetyki przede wszystkim wiąże się z rosnącym zapotrzebowaniem na energię w kraju. Jakkolwiek nacisk położono na alternatywne źródła energii, część nakładów zostanie przeznaczona również na rozbudowę nowoczesnych elektrowni węglowych.

Jak podaje w środę dziennik "China Daily", w ramach nowego planu w Chinach zbudowanych zostanie w ciągu najbliższych trzech lat osiem nowych siłowni jądrowych z 16 reaktorami.

Obecnie w Chinach działa 11 reaktorów, dostarczających około jednego procenta energii. Chiny zapowiadają, iż w 2020 roku z siłowni jądrowych pochodzić będzie co najmniej pięć procent prądu, zużywanego w kraju. Obecnie Chiny polegają głównie na elektrowniach węglowych.

Zobacz także:

Chiny pomogą wybudować Pakistanowi dwa reaktory atomowe

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.