Aktualności

Jednak będzie szczyt Unia – Chiny

Poprzedni szczyt odwołano z powodu przyjęcia w Unii dalajlamy. Teraz szef Komisji Europejskiej Jose Barroso i premier Chin Wen Jiabao ogłosili, że "wkrótce" dojdzie do szczytu UE – Chiny. To ma być dowód zbliżenia między potęgami.

Wen Jiabao potwierdził, że do szczytu może dojść w "bliskim terminie". Dokładna data ma być ustalona później. Czeskie przewodnictwo UE w specjalnym komunikacie sprecyzowało jedynie, że szczyt odbędzie się w Pradze, jeszcze za czeskiego przewodnictwa, najpewniej po 2 kwietnia, czyli po londyńskim szczycie krajów grupy G20 dotyczącym kryzysu finansowego.

 Wizyta premiera poświęcona była głównie współpracy gospodarczej, na której zależy obu stronom: UE to dla Chin najszybciej rozwijający się rynek zbytu; Chiny są dla UE głównym dostawcą towarów przemysłowych.

Spornymi sprawami w dziedzinie handlowej (walka z podróbkami, kwestie dumpingu, ochrony konsumentów itd.) ma się zająć chińsko-europejskie forum gospodarcze wysokiego szczebla, które Wen Jiabao zapowiedział na kwiecień.

Więcej:

http://www.tvn24.pl/12691,1584026,0,1,jednak-bedzie-szczyt-unia-_-chiny,wiadomosc.html

Zobacz także:

Kryzys zbliżył Chiny i Europę

Chiny chcą poprawić stosunki z Francją

Premier Chin z tygodniową podróżą po Europie

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.