Aktualności

Premier Chin z tygodniową podróżą po Europie

Premier Chin Wen Jiabao zaczyna tygodniową wizytę w Europie. Głównym tematem rozmów ma być globalny kryzys finansowy. Unia Europejska ma nadzieję, że wizyta szefa chińskiego rządu ożywi ideę szczytu UE-Chiny.

Wen rozpocznie wizytę od Szwajcarii i Światowego Forum Gospodarczego (wtorek-środa), skąd uda się do Niemiec, a następnie spotka się w piątek w Brukseli z przywódcami unijnych instytucji i czeską prezydencją UE. Stamtąd pojedzie do Hiszpanii, a pobyt w Europie zakończy wizytą w Wielkiej Brytanii.

Wagę roli Chin dla rozwiązania globalnego kryzysu gospodarczego podkreślił szef unijnej dyplomacji Javier Solana.

– Mamy wiele spraw do omówienia. Będziemy rozmawiać o sprawach wielkiej wagi dla społeczności międzynarodowej, kryzysie ekonomicznym, ale również o sprawach międzynarodowych, w których Chiny mają ważną rolę do odegrania – powiedział.

Solana wyraził nadzieję, że "ten typ spotkania stworzy wcześniej czy później klimat" dla szczytu europejsko-chińskiego. "Potrzebujemy tego" – dodał.

Więcej:

http://wiadomosci.onet.pl/1904630,12,premier_chin_z_tygodniowa_podroza_po_europie,item.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.