Aktualności Chińska kultura

Chiny: huczne obchody Nowego Roku

W Chinach rozpoczyna sję Nowy Rok Księżycowy – Rok Bawołu. W niedzielę normalnie zatłoczone ulice największych chińskich miast jak Pekin czy Szanghaj, były opustoszałe – słychać było jedynie pierwsze odgłosy wybuchów fajerwerków, według tradycji mających odpędzać złe duchy od domów, a także – zwracać uwagę roztargnionych dobrych duchów.

W wigilię Nowego Roku tradycyjnie na uroczystej kolacji, na której nie może zabraknąć świątecznych pierożków, spotkały się całe rodziny.

Okres ten to także czas największych migracji chińskiej ludności. Miliony ludzi przemierzają tysiące kilometrów, by spotkać się z rodziną na tradycyjnej kolacji. Według pekińskich mediów, w tym roku w świątecznym okresie łączna liczba podróży obywateli może przekroczyć nawet dwa miliardy.

Zgodnie z tradycyjnymi chińskimi znakami zodiaku, 26 stycznia po Roku Szczura rozpoczął się Rok Bawołu. Zdaniem chińskich astrologów, urodzeni pod tym znakiem to ludzie o silnym charakterze, wytrwali, lubiący ciężką pracę, spokojni, i – urodzeni przywódcy. Potrafią być też uparci, ekscentryczni i bigoteryjni, nie słuchają też rad innych.

Więcej:

http://wiadomosci.onet.pl/1903704,12,chinczycy_przygotowuja_sie_do_powitania_roku_bawolu,item.html

http://wiadomosci.onet.pl/1903957,12,huczne_obchody_w_pekinie_46_osob_rannych,item.html

Zobacz także:

Na maile z Chin możemy czekać do Chińskiego Nowego Roku

Chiński Nowy Rok

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.