Aktualności

Chińczycy liczą na Obamę

Władze komunistycznych Chin liczą na to, że po okresie ochłodzenia stosunków za prezydentury George’a W. Busha, Barack Obama znajdzie siłę i chęć, by wzmocnić wojskową współpracę z Pekinem.

– Mamy nadzieję, iż w obecnej nowej erze, Chiny i USA wspólnie dążyć będą do stworzenia atmosfery, sprzyjającej stałej poprawie i wzmocnienia kontaktów między siłami zbrojnymi naszych państw – podkreślił rzecznik chińskiego resortu obrony Hu Changming.

Rzecznik wypowiadał się w związku z opublikowaniem we wtorek w Pekinie rządowego dokumentu na temat strategii wojskowej ChRL w 2008 roku. W dokumencie wskazano na poprawę ogólnej sytuacji kraju w zakresie bezpieczeństwa w zeszłym roku, podkreślając jednak zagrożenia związane z separatyzmem, a także groźbę, jaką dla rozwoju kraju stanowić może globalny kryzys finansowy.

Chiny zawiesiły współpracę wojskową z USA w październiku zeszłego roku w ramach protestu po sprzedaży przez Amerykanów Tajwanowi broni wartej 6,5 mld USD.

Więcej:

http://www.tvn24.pl/12691,1582264,0,1,chinczycy-licza-na-obame,wiadomosc.html

Zobacz także:

Chiny zaczynają ograniczać pożyczanie pieniędzy USA

Chiny do Obamy: nie wspieraj Tajwanu

Obama wygrywa, Azja w górę, GPW i Europa w dół. Co dalej?

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.