Aktualności

Chińskie konglomeraty mają problemy

Wyniki za czwarty kwartał rzadko kiedy będą zachwycać. Jednak problemy mają nie tylko instytucje z krajów rozwiniętych. Chińskie konglomeraty produkujące metale przemysłowe zapowiedziały drastyczny spadek zysków.

Mniejszy popyt w połączeniu z bardzo dużym spadkiem cen (zwłaszcza w końcówce roku) spowodował spadek przychodów i konieczność przeszacowania zapasów.

Interwencyjne zakupy chińskich władz, mają za zadanie przygotować rezerwy na czasy koniunktury oraz  pomóc zakładom doświadczającym dramatycznej zmiany koniunktury.

Tymczasem ewolucja nastrojów na rynku od początku roku z pewnością nie sprzyja dłuższemu odbiciu na tych rynkach. O ile takim metalom jak cynk czy ołów udało się zachować jeszcze większość z noworocznego odbicia,  miedź stabilizuje się w okolicach 3300  USD za tonę, to już  aluminium cały czas znajduje się na równi pochyłej. Cena tego metalu spadła do poziomu 1360 USD, co jest nowym minimum.

Więcej:

http://pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=cbb468d0-8431-4734-87c8-1783f376367d

Zobacz także:

Miedź w Azji zdrożała o prawie 3 proc.

Cena miedzi wzrosła w Szanghaju

Miedź zyskuje w Azji dzięki perspektywie cięć chińskich stóp proc.

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.