Aktualności

Prezydent Białorusi podpisał z Chinami umowy na 1,5 mld dolarów

Zakończoną wczoraj wizytę prezydenta Białorusi Alaksandra Łukaszenki w Chinach, podczas której podpisano ponad 30 umów na sumę 1,5 mld dol., prasa państwowa ocenia dziś pozytywne, a niezależne media wskazują na ujemny dla Białorusi bilans handlowy.

"Dialog białorusko-chiński w coraz większym stopniu wypełnia się konkretną treścią" – podkreśla dziennik "SB. Biełaruś Siegodnia", a "Respublika" zwraca uwagę, że "o ile dotacje od wschodniej sąsiadki (Rosji) zasilają naszą gospodarkę głównie poprzez preferencyjne warunki dostaw nośników energii, to Chiny chętnie wspierają nasz kraj rzeczywistymi pieniędzmi".

Wśród podpisanych dokumentów są umowy o współpracy w dziedzinie technologii kosmicznych i obronnych, umowy o dostarczeniu Białorusi elektrowozów towarowych, a Chinom maszyn rolniczych, jak również porozumienia o przyznaniu preferencyjnego kredytu na budowę linii energetycznych do pierwszej białoruskiej elektrowni atomowej powstającej w Ostrowcu (biał. Astrawiec) ok. 250 km na północny wschód od Grodna przy granicy z Litwą i na elektryfikację odcinka linii kolejowej.

Więcej:
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/bialorus-lukaszenka-wrocil-z-chin-podpisano-umowy-,1,5563392,wiadomosc.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.