Aktualności

Ekotrendy w chińskiej modzie

Moda na ekologię trwa. Ekologiczne może być wszystko – styl życia, jedzenie, wystrój mieszkania, a nawet… moda. Chińscy projektanci postanowili wypromować "zielone" podejście do stylu organizując pokaz w Szanghaju. Na wybiegu dominował jedwab, papier, a nawet pędy bambusa.

O ekologicznym charakterze ubrań prezentowanych na pokazie świadczą oczywiście materiały, z których zostały wykonane. Projektanci wykorzystali wyłącznie naturalne tkaniny i materiały: jedwab, ale również pędy bambusa, a nawet papier, oczywiście ekologiczny. Nie obyło się również bez materiałów pochodzących z recyclingu.

Serię pokazów tego nowego trendu w modzie, zapoczątkowały w Chinach ekologiczne organizacje charytatywne z Hongkongu. Ich celem jest promowanie nie tylko ekologicznej mody, ale również takiej świadomości i stylu życia na całym świecie. Szanghaj jest trzecim miastem, po Hongkongu i Jakarcie, w którym odbyły się już takie pokazy.

Na ten cel wielu chińskich projektantów przygotowało swoje kolekcje. – To zaszczyt wziąć udział w takiej szlachetnej akcji, ale również powinność i społeczny obowiązek, bo Chiny dopiero zaczynają myśleć ekologicznie i należy zrobić wszystko, aby podążały w tym kierunku – powiedział jeden z projektantów, Jenny Ji.

Więcej

http://www.tvn24.pl/26086,1581247,0,1,zielony-trend–w-modzie,wiadomosc.html

Zobacz także:

BŚ: 120 mln USD na chińskie rolnictwo ekologiczne

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.