Aktualności

Chiny wyprodukują elektryczne samochody

Po raz drugi na Auto Show, dorocznych targach samochodowych w Detroit, które otworzono dla mediów, zaprezentowały swoje samochody Chiny. Tym razem były to hybrydy i auto z napędem całkowicie elektrycznym.

Producentem ich jest istniejąca od pięciu lat w Shenzhen firma BYD Auto, która odłączyła się od przedsiębiorstwa produkującego początkowo baterie do telefonów komórkowych.

Na konferencji prasowej na targach w poniedziałek z udziałem kilkuset dziennikarzy amerykańskich i zagranicznych Chińczycy przedstawili dwie hybrydy oznaczone jako F3DM i F6DM oraz w pełni elektryczny samochód e6.

Ten ostatni, według informacji podanej przez przedstawicieli firmy, ma zasięg 250 mil (około 400 km). Ładowanie baterii trwa siedem godzin, ale załadowanie jej do połowy, co już umożliwia jazdę, ma trwać tylko 10 minut.

BYD Auto planuje dostarczenie pierwszych elektrycznych samochodów dla odbiorców chińskich jeszcze w drugiej połowie tego roku, a w 2011 roku – jak powiedział rzecznik firmy – ma nadzieję wejść na rynek w USA.

Więcej:

http://wiadomosci.onet.pl/1895940,12,chiny_wyprodukuja_elektryczne_samochody,item.html

Zobacz także:

Samochody made in China wjeżdżają nad Wisłę

Chińska firma Chery wyprodukowała milionowy samochód

USA będzie produkować samochody: "Designed in China"

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.