Aktualności

Kłopoty chińskich fabryk

Podsumowanie grudnia przyniosło złe wieści dla Stanów Zjednoczonych i Chin. W obu tych krajach z miesiąca na miesiąc spada produkcja.

W gorszej sytuacji są Stany Zjednoczone. Tam produkcja kurczy się już od pięciu miesięcy. W Chinach wskaźnik spada od października. Oba kraje przyczyn problemów upatrują w światowym kryzysie gospodarczym. Zmniejsza się eksport, a przedsiębiorcy szykują się na gorsze czasy, zwalniając ludzi i ograniczając inwestycje – donosi BBC.

Zmniejsza się też Chiński wzrost gospodarczy. W 2007 roku wynosił on 11,9 proc., w 2008 – 9 proc. Prognoza na przyszły rok jest jeszcze gorsza, według specjalistów wzrost gospodarczy Chin wyniesie tylko 6 proc.

Wskaźnik produkcji w Stanach Zjednoczonych spadł w grudniu do poziomu 32,4, a w październiku wynosił 36,2. Maleje też wskaźnik nowych zamówień. Tak mało jak dziś, było ich tylko w 1948 roku.

Zobacz także:

W Chinach eksport spadł po raz pierwszy od siedmiu lat

Chiny – skorumpowany eksporter

Chiński eksport ma się dobrze?

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.