Aktualności

Minister finansów Chin o spowolnieniu gospodarki

Wczoraj podczas szczytu USA-Chiny w Waszyngtonie minister finansów Chin potwierdził, że spowolnienie może silnie i negatywnie odbić się na planowanym na ten roku wzroście gospodarczym w Państwie Środka.

Minister Lou Jiwei powiedział, że jest pewien że wzrost PKB w tym roku utrzyma się na poziomie ponad 7% (rządowy plan wynosi 7,5%), a w kolejnych latach jego dynamika może spaść nawet do 6,5%. Słowa te mocno rozczarowały inwestorów, gdyż były pierwszym od kilku miesięcy potwierdzeniem ze strony władz małych szans na zrealizowanie planowanego na ten roku wzrostu gospodarczego. Co więcej, minister potwierdził chęć władz do wspierania zmian w strukturze wzrostu gospodarczego Chin (wspieranie konsumpcji wewnętrznej) oraz zaznaczył, że władze są świadome kosztów owej krótkoterminowej „transformacji". Zdementował również pojawiające się plotki o możliwym programie stymulacyjnym ze strony rządu w Pekinie.

Słowa ministra finansów potwierdzają jednoznacznie, że jesteśmy dopiero na początku hamowania chińskiej gospodarki. Brak szans na nowy potężny program inwestycji infrastrukturalnych oraz rosnące ryzyko twardego lądowania, na skutek problemów w sektorze bankowym, sprawiają że szanse na trwałe odbicie cen aktywów uzależnionych od koniunktury w Chinach są bliskie zera.

Więcej:
http://biznes.onet.pl/minister-finansow-chin-mowi-jak-jest,18500,5560041,1,komentarze-detal

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.