Aktualności

Pierwsze połączenie Chiny – Tajwan

Chiny i Tajwan zainaugurowały pierwsze od 60 lat regularne bezpośrednie połączenia lotnicze, morskie i pocztowe – zakomunikowano w Pekinie i Tajpej.

Nowe połączenia są wynikiem porozumienia, sfinalizowanego przez strony po serii rozmów w lipcu i listopadzie br. Rano w poniedziałek pierwszy chiński frachtowiec wyruszył w symboliczny bezpośredni rejs z portu Tianjin do tajwańskiego portu Kaohsiung.

Zgodnie z chińsko-tajwańskim porozumieniem, uruchomione zostaną regularne czarterowe rejsy, łączące wyspę z Chinami. Takich lotów ma być 108 tygodniowo. Ich pasażerami będą głównie tajwańscy biznesmeni, inwestujący w Chinach.

Jak pisze agencja Reutera, nowe połączenia mają zmniejszyć koszty, ponoszone przez 750 tysięcy tajwańskich przedsiębiorców, prowadzących interesy w Chinach, a także prowadzić do ściślejszego powiązania gospodarki tajwańskiej z dynamicznie rozwijającą się gospodarką Chin.

Czarterowe samoloty latać będą skróconymi, bezpośrednimi trasami – do tej pory musiały lądować w Hongkongu. Startować będą z 16 chińskich miast – obecnie wykorzystywały jedynie lotniska w pięciu.

Więcej:

http://wiadomosci.onet.pl/1880810,12,pierwsze_polaczenie_chiny_tajwan,item.html

Zobacz także:

Chiny do Obamy: nie wspieraj Tajwanu

Chińsko-tajwańska komunikacja

Skok na Tajwan

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.