Aktualności

Przesyłki o wartości do 150 EURO zwolnione z cła

Jak podała Służba Celna, od 1 grudnia do Unii Europejskiej można wywieźć bez cła więcej wina, paliw i prezentów. Ta ostatnia pozycja najbardziej interesuje importerów z Chin. Dotychczas zwolnione z cła były towary o wartości do 22 EURO. Teraz można sprowadzać droższe prezenty z Chin i również nie płacić cła.

Zamiana limitów przywozowych wynika z nowelizacji rozporządzenia unijnego, ustanawiającego wspólnotowy system zwolnień celnych. Nowe limity będą dotyczyć przywozu towarów przez podróżnych oraz zwolnień celnych w obrocie pocztowym i kurierskim.

Podwyższeniu z 22 do 150 EURO ulegnie kwota zwolnienia dla przesyłek zawierających towary o niewielkiej wartości, wysyłane bezpośrednio do odbiorcy w Unii. Zwolnienie będzie miało zastosowanie na przykład do zakupów internetowych.

Zmienią się także limity wartościowe i ilościowe towarów zwolnionych z należności celnych przywozowych, przywożonych z państw trzecich w bagażu osobistym podróżnego, a także paliwo w baku.

Z 175 do 430 EURO w ruchu lotniczym (np. z Chin) zwiększy się limit wartościowy rzeczy stanowiących prezenty i upominki przywożonych przez podróżnych.

Zobacz także:

Europa utrzymuje cła na buty z Chin i Wietnamu  

Buty z Chin i Wietnamu bez ceł antydumpingowych?

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.