Aktualności

Jak ugryźć Hongkong

Hongkong to doskonałe miejsce do robienia interesów. Mało kto jest świadom tego, że w wejściu na ten rynek pomagają hongkońskie instytucje, które udzielają bezpłatnej pomocy biznesowej lub też bezzwrotnego wsparcia finansowego.

Dziś do Hongkongu jedzie się nie po towar, ale przede wszystkim po to, by zdobyć klienta, poszukać partnerów w biznesie albo wykreować nową światową modę lub trend. Jedzie się tam także, by wejść na rynek chiński. Wbrew oczekiwaniom Hongkong po przejęciu przez Chiny wcale nie stracił nic na swojej atrakcyjności. Wręcz odwrotnie, zyskał lepsze i większe możliwości eksploracji rynku chińskiego, stając się w jeszcze szerszym zakresie pośrednikiem w kojarzeniu partnerów chińskich z zagranicznymi.

Dzisiejszy Hongkong to kraj z doskonałą gospodarką. Niskie podatki służą rozwojowi konkurencji, plasując go – pod tym względem – na trzecim miejscu na świecie, po USA i Singapurze. Na przestrzeni jednego pokolenia Hongkończycy przeistoczyli się z producentów w wysoko wykwalifikowanych specjalistów od rynku finansowego i inwestycyjnego, a tamtejsza giełda należy do światowego systemu rynku kapitałowego.

Zdaniem Michała Makockiego, polskiego wicekonsula ds. handlowych w Hongkongu, polskie firmy mają jeszcze zbyt małą świadomość tego, co się dzieje na rynku chińskim. Przede wszystkim nie dostrzegają rosnącej w szybkim tempie klasy średniej oraz coraz większej liczby naprawdę bogatych Chińczyków.

– W zdobyciu tego segmentu rynku może pomóc właśnie Hongkong. Niskie podatki oraz uproszczone formalności prowadzenia działalności gospodarczej są doskonałymi warunkami do znalezienia partnerskiej firmy, która umożliwi wejście na rynek chiński – mówi Michał Makocki. Polskich firm mających stałe przedstawicielstwa lub oddziały w Hongkongu nie ma. Przedsiębiorstwa najczęściej rejestrują się w wirtualnych biurach, które służą tylko i wyłącznie do bieżącej obsługi transakcji import-eksport.

Więcej:

http://www.rynki24.pl/?pid=news&docid=69991

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.