Aktualności

„Alert importowy” ws. chińskiej żywności

Amerykański urząd ds.żywności i leków – FDA wprowadził "importowy alert" w sprawie sprowadzanej z Chin żywności, zawierającej mleko i jego pochodne. Po raz pierwszy amerykański urząd objął restrykcjami tak dużą grupę produktów z jednego kraju.

Rozporządzenie obejmuje wszystkie produkty mleczne a także słodycze, przekąski, napoje, żywność dla dzieci i zwierząt itp.

Artykuły te mogą być zatrzymywane na granicach USA jako potencjalnie stanowiące zagrożenie dla zdrowia konsumentów, przede wszystkim z powodu obecności w nich szkodliwej dla zdrowia melaminy.

Wyjaśniając przyczyny tak drastycznego posunięcia, przedstawiciel FDA Steve Solomon powiedział, iż administracja amerykańska stale otrzymuje nowe informacje z innych źródeł międzynarodowych a także z samych Chin na temat obecności melaminy także w innych artykułach żywnościowych, nie tylko w mleku.

Więcej:

http://wiadomosci.onet.pl/1862365,12,alert_importowy_ws_chinskiej_zywnosci,item.html

Zobacz także:

Chińska trucizna w karmie dla ryb  

Melamina była szeroko stosowana w Chinach

Wielkie niszczenie skażonej żywności

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.