Aktualności

Wagony z Chin dla PKP CARGO?

Prezes PKP Cargo, W. Balczun przedstawił obszary możliwej współpracy ze stroną chińską w rozmowie z chińskim ministrem infrastruktury.

Spotkanie było poświęcone wymianie informacji na temat możliwości pozyskania ze strony chińskiej wagonów towarowych, m.in. węglarek, platform do przewozów kontenerów i wagonów samowyładowczych.

Balczun przeprowadził także rozmowy robocze z Zarządem CSR (China South & Locomotive Rolling Stock Corporation Ltd.) – producentem zarówno taboru towarowego, jak i pasażerskiego, w tym zaawansowanych technologicznie pociągów zespolonych CHRz-300, obsługujących linie „high-speed”, jeżdżących z prędkością do 300 km/h.

Przedstawiciele CSR interesowali się warunkami i procedurami związanymi z możliwościami uzyskania homologacji na produkowane przez siebie wagony na rynku polskim. Przedstawiciele PKP CARGO, po przekazaniu niezbędnych wyjaśnień, zaprosili kierownictwo CSR do Polski, w celu omówienia dalszych spraw związanych z podjęciem ewentualnej współpracy.

PKP Cargo podpisało umową z kopalnią węgla w Bogdance. Dokument przewiduje wspólne działania przy konstruowaniu i realizacji kompleksowej oferty sprzedaży węgla dla klientów kopalni.

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.