Aktualności

Chiny przyznały, że emitują najwięcej CO2 na świecie

Chiny po raz pierwszy przyznały, iż są na czele listy krajów emitujących najwięcej szkodliwych gazów do atmosfery i przyczyniających się do zmian klimatycznych.

Do tej pory pierwsze miejsce na tej liście zajmowały Stany Zjednoczone.

Zastępca szefa zajmującej się sprawami ochrony środowiska Państwowej Komisji ds. Rozwoju i Reform, Xie Zhenhua przyznał, że pod względem emisji gazów cieplarnianych Chiny dogoniły USA i w najbliższej przyszłości nie należy spodziewać się poprawy sytuacji. Nie podał jednak żadnych danych liczbowych.

– W oparciu o posiadane przez nas dane możemy powiedzieć, że w sumie nasz poziom emisji gazów cieplarnianych do atmosfery jest równy poziomowi USA – zakomunikował Xie, dodając natychmiast, iż "w istocie nie jest ważne to, czy przegoniliśmy w tym względzie Amerykę".

Według oficjalnych danych naukowców z U.S. Oak Ridge National Laboratory, Stany Zjednoczone wysłały do atmosfery w 2007 roku co najmniej 1,6 mld ton CO2, a Chiny nie mniej niż 1,8 mld ton. Ocenia się, że roczna światowa emisja wynosi łącznie około 8,5 mld ton.

Więcej:

http://wiadomosci.onet.pl/1852803,12,chiny_przyznaly_iz_emituja_najwiecej_co2_na_swiecie,item.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.