Aktualności

Nasz premier w Chinach

W nocy z poniedziałku na wtorek premier Donald Tusk poleciał do Chin. Weźmie tam udział w Polsko-Chińskim Forum Gospodarczym w Szanghaju. Potem w Pekinie będzie uczestniczył w rozmowach przywódców Azji i Europy w ramach tzw. Spotkania Azja-Europa.

ASEM (Asia-Europe Meeting) jest nieformalną płaszczyzną dialogu i współpracy pomiędzy Unią Europejską a Azją Wschodnią i Południowo-Wschodnią.

W ramach ASEM współpracuje ze sobą 45 członków: 10 państw regionalnej organizacji Azji Południowo-Wschodniej ASEAN, Sekretariat Generalny ASEAN, Japonia, Chiny, Indie, Mongolia, Pakistan, Korea Południowa oraz 27 krajów UE i Komisja Europejska.

Celem ASEM jest rozwój współpracy w trzech płaszczyznach: politycznej, w jej skład wchodzą walka z terroryzmem, migracje, prawa człowieka, walka ze zmianami klimatycznymi, ekonomicznej – znoszenie barier w handlu i inwestycjach – oraz kulturalno-naukowej i społecznej.

Począwszy od 1996 r. szczyty ASEM odbywają się co dwa lata, udział w nich biorą szefowie państw i rządów.

Wizyta Donalda Tuska w Chinach potrwa do 25 października.

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.