Aktualności

Chiny dbają o swój eksport

 

Chiny starają się ograniczyć wpływ kryzysu na chiński eksport – zapewniał przedstawiciel chińskiego Ministerstwa Handlu podczas ceremonii otwarcia Targów Kantońskich. Chiny dążą do ograniczenia negatywnego wpływu złej sytuacji gospodarczej na świecie na chiński eksport i ochronę interesów chińskich eksporterów.

Targi Kantońskie są największymi w Chinach targami eksportowo-importowymi i postrzega się je jako barometr sytuacji w chińskim handlu zagranicznym. W związku z aktualną trudną sytuacją gospodarczą na świecie, Targi Kantońskie przykuły uwagę całego świata.

Mimo negatywnych czynników, np. globalnego kryzysu finansowego, dzięki wysiłkom Ministerstwa Handlu oraz innych instytucji 104. edycja Targów Kantońskich pobiła nowy rekord pod względem powierzchni wystawowej oraz liczby uczestniczących w targach przedsiębiorstw. Do przyjazdu na Targi zaproszono 850 tysięcy zagranicznych nabywców, co jest liczbą 1,32-krotnie większą niż w przypadku 103. edycji.

Wiceminister handlu Gao Hucheng wyraził nadzieję, że targi stworzą chińskim przedsiębiorstwom dodatkowe możliwości eksportu swoich produktów.

Więcej:

http://polish.cri.cn/177/2008/10/15/162s82618.htm

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.